Ancak, suyu lezzetsiz bulanların ve yeterli miktarda içemeyenlerin de varlığını biliyoruz. Vereceğimiz tariflerle hem su içimini kolaylaştıracak hem de metabolizmanızı güçlendireceksiniz. Unutmayın, sağlıklı bir metabolizma hızlı yağ yakımı ve çabuk kilo verimi demektir.

Narenciyeli su

Portakal ve limon gibi narenciyeler C vitamini açısından oldukça zeningindir. C vitamini; yağ yakımını hzılandırır ve size enerji verir. 3-4 dilim portakal ya da limonu 1 litre suyun içine atın ve hazırladığınız suyu gün içerisinde tüketin.

Salatalıklı su

Potastum, A ve C vitamini açısından zengin olan salatalık, toksinlerin vücuttan atılmasına ve metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olur. 6-7 adet doğranmış salatalığı 1 litre suyun içine atın. Hem serinletici hem de lezzetli bu karışımı seveceksiniz.

Kırmızı biberli su

Kırmızı biberli suyun tadı kulağa pek hoş gelmeyebilir, ama siz yine de ona bir şans verin. Acı kırmızı biberin içindeki kapsaisin adlı madde, metabolizmayı güçlendiriyor ve sindirimi kolaylaştırıyor. Acı biberli suyu içemem diyorsanız; 1 litre suyun içine birkaç çilek, yabanmersini ve diğer kırmızı meyveleri de ekleyip lezzetli bir karışım elde edebilirsiniz. C vitamini açısından yüksek değerlere sahip olan kırmızı meyveler, bağışıklık sisteminizi de güçlendirmeye yardımcı olur.