Günümüzde sanal alemde karşı cinsle tanışmak elbette ki bir çok insanın tercih ettiği bir yöntem. Fakat uzmanlar, özellikle de başlarından bir evlilik geçm olan kişilerin karşı cinsle internet üzerinden tanışma sürecinin bazı limitleri olduğuna dikkat çekiyor.İlşki uzmanlarına göre sanal alemde tanıştıktan sonra en fazla 6 e-postadan sonra yüz yüze görüşülmeli.

Uzmanlar internet üzerinden tanışan kişilerin mutlaka kalabalık ortamlarda buluşmasını tavsiye ediyor.

Geçtiğimiz sene Los Angeles'ta yaşayan bir TV yapımcısı çok popüler bir arkadaşlık sitesinde tanışarak dışarı çıktığı erkeğin tcavüzüne uğradı. Olaydan sonra bu kişiyi arama motorlarından araştıran yapımcı buluşmadan önce kendisine bu kişiyle ilgili bilgi verecek bir çok kaynağa rastladı.İnternet tanımadığınız kişilerle buluşmadan önce onunla ilgili bilgi edinebileceğiniz engin bir bilgi deposu unutmayın.

Uzmanlar ayrılığın ardından ikinci bir şans verecekleri partnerler arayanların adaylarıyla tanışmak için farklı sosyal ortamlarda bulunmalarını öneriyor.

Evli ve çocuklu arkadaşlarla gidilen yerlerde benzer ilişki durumuna sahip olan insanlar olacağı için bekar arkadaşlarla vakit geçirmenin düzgün bir partner bulmak için ideal bir ortam yaratacağını da sözlerine ekliyor.

Ayrıldığı eşinden sonra kendisine uygun partneri bir türlü bulamayan "seçici" kişilerden misiniz? O zaman ilişki koçlarının şu tavsiyesine kulak verin.

Uzmanlar "işi iyi değil","yakışıklı değil" ya da "sosyal değil" gibi yorumlarla çevresindeki aday profillerine limit koyanların sayısının azımsanmayacak kadar çok olduğunu söylerken hiç ummadığınız kişilerin ruhunuza hitap edebileceği gerçeğini de hatırlatıyor.