Lazerli kanal tedavisi

Lazerlerin, klasik kanal tedavisi yöntemiyle ulaşılamayan kök iç yapılarına nüfus edip derinlerde hapsolmuş mikroorganizmalar üzerinde antibakteriyel etki gösterir.

Donuk omuz problemine dikkat

Benim başıma gelmez demeyin. Omuz problemleri hayatımızı kısıtlayan ve yaşam kalitesini düşüren bir durumdur.

Kalp sağlığı için yeni bir buluş: Ozaki

Dünyada yaklaşık 9 yıldır, ülkemizde de son bir yıldır sayılı merkezlerde uygulanan Ozaki yönteminde protez kapak yerine hastanın kalp zarından elde edilen kapak kullanılıyor.

Çocukluktan ergenliğe geçiş

Çocukluktan ergenliğe geçiş

Önce bebek sonra çocuk ve şimdi de yetişkin olmaya adım atmaya başlayan gençlerin ergenlik dönemin de olan değişikleri dikkate almalıyız.

Aşk mı takıntı mı

Aşk mı takıntı mı

Psk. Sena Sivri, kişinin etrafındakilerden ‘seninki aşk değil, takıntı’ cümlesini duyabildiğini ve bunu anlayabilmek için kendisine sorabileceği 10 soru ile bunun cevabını alabileceğini anlattı ve uyarılarda bulundu.

Kadınlar erkeklerden daha güçlü

Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda kadınların kriz zamanlarında erkeklere göre hayatta kalma oranlarının daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Menopoz ve Sevgili Psikolojisi

Kadının döngüsündeki bir süreç olan menopoz psikolojik etkileriyle beraber geliyor.

Uykusuzluğa çözüm: Ballı süt

Uyku problemi yaşıyorsanız küçükken annelerimizin yaptığı ballı sütü şimdi de denemelisiniz.

Çocuklarda görülen tik ve takıntıların nedeni

Yrd. Doç. Dr. Emel Sarı Gökten, çocuklarda görülen tik ve takıntıların biyolojik kaynaklı olduğunu belirtirken stres ve kaygı durumlarının bu durumu tetiklediğini söyledi.

Solaklığı değiştirmeye çalışmak çocukları olumsuz etkiliyor

Solaklığın genetik ve biyolojik bir özellik olduğunu belirten Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, bu özelliği değiştirmek için yapılan uyarıların çocukları olumsuz etkilediğini söyledi.