Lavanta yağının faydaları saymakla bitmiyor

Prof. Dr. Ekrem Sezik, lavantanın bilhassa uçucu yağının rahat uyku için, teskin edici, stres belirtilerini azaltıcı, canlandırıcı olarak kullanılabileceğini ifade etti.

Solan çiçekleri canlandırmanın pratik yolu

Çiçeğinize su vermeyi unutmuş ya da yanlış yere koymuş olabilirsiniz. Ama bu yeşil arkadaşınızı kurtarmanın bir yolu var.

Bozanın faydaları hakkında bilinmesi gerekenler

Uzm. Dyt. Merve Yüksek, içeriğinde bitkilerle sağlığa çok sayıda faydası bulunan boza ve tüketim koşulları hakkında bilgi verdi.

Stresle başa çıkmanızı sağlayacak 5 bitki

Stresle başa çıkmanızı sağlayacak 5 bitki

Enerjinizin düştüğünü veya iş yerinde çok fazla stresli olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinize açık havada bir bardak bitki çayı ısmarlayın.

Hangi hastalığa hangi bitki iyi gelir

Hangi hastalığa hangi bitki iyi gelir

Hangi bitki hangi rahatsızlığa iyi gelir? Hangi şekilde, ne miktarda ve kimler tarafından kullanılmalı? İşte detaylar...

Hamilelikte bitki çayı tüketirken dikkat

Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, “Hamilelik döneminde bitkileri ve bitki çaylarını tüketirken dikkatli olun; düşük yapabilirsiniz” dedi.

Hangi bitki çayı hangi hastalığa iyi gelir

Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Gülünay, bitki çaylarının hangi hastalıkların tedavisine destek olabileceği, faydaları ve nasıl tüketilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verdi.

Kinoa bitkisinin faydaları nelerdir ve nasıl tüketilir

İşte çok yüksek besin değerlerine sahip, olağanüstü bir besin kaynağı olan Kinoa'nın faydaları ve nasıl tüketildiği...

Sinüzite iyi geldiği kanıtlanmış bitkisel tedaviler

Kişide dayanılmaz baş ağrılarına neden olan kronik sinüzit için siz de daha önce denenmiş bitkisel tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Dulavrat otunun birbirinden önemli faydaları

Birbirinden faydalı birçok özelliği bulunan dulavrat otu kanserden romatizmaya, saç dökülmesinden cilt rahatsızlığına kadar pek çok soruna ilaç oluyor.