Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bekmezci, Panora AVM'de sağlıklı yaşam ve beslenmenin sırlarını anlatarak Başkentliler'i baharı formda karşılamaya davet etti.

Metabolizmayı zinde tutmak için spor şart

İlkbahara formda girmenin yollarını Panora AVM misafirleri ile paylaşan Beslenme ve Diyet Uzmanı Bekmezci, pek çok merak edilen sorunun yanıtını da misafirler için verdi. Başkentliler bu etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Sağlıklı kilo vermenin yanı sıra sağlıklı beslenmenin de inceliklerini anlatan Bekmezci, şunları söyledi: "Diyetin mutlaka kişiye özel olarak belirlenmesi gerekir çünkü herkesin kalori ihtiyacı cinsiyete, yaşa, boya, ağırlığa göre değişir. Diyet yapacak kişinin genel sağlık durumu ise kan tahlilleri ve muayene ile belirlenir. Bunlara ek olarak sosyal hayatı ve mevcut beslenme alışkanlıkları da göz önünde bulundurularak kişiye özel bir diyet programı belirlenir.”

Herkes 0 beden olmak zorunda değil

Zayıf olmanın sağlıklı olmak anlamına gelmediğinin de önemle altını çizen Beslenme ve Diyet Uzmanı Bekmezci "Herkes sıfır beden olmak zorunda değil. Önemli olan sağlıklı ve düzenli beslenmek. Bunların yanı sıra metabolizmayı zinde tutmak için spor ve egzersiz de şart. Mümkünse her gün 30 dakikalık egzersiz yapılmasını tavsiye ederim” şeklinde konuştu.