Hoş ve ince bacaklara sahip olmak her kadının isteğidir. Birçok kadın bacaklarından şikâyetçidir. Düzgün bacaklara sahip olmak için kadınlar birçok eziyeti çekmek zorunda kalırlar. Aslında bu eziyeti çekmenize hiç de gerek yoktur. Düzgün bacaklara sahip olmanız için size iyi bir diyet ve egzersiz gereklidir. İşte zayıf bacaklara sahip olmanın yolları:

Zayıf Bacaklara Ulaşmanın 3 Yolu: Bacak İncelten Egzersizler

* Bir ayak havada olacak şekilde yatarak iç butları sıkıştırmak için; yere düzgün bir biçimde (omuzlarınız yere değecek şekilde) sırtüstü yatın. Dizlerinizi kırmadan bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin. Daha sonra sağ topuğu biraz yukarı kaldırın ve diğer ayağınızın sol kısmına doğru kilitleyin. Ama sol bacağınız bu durumda gergin olması gerekir. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

* Tek ayak üzerinde ayakta durmak; sırtınız dik biçimde ayakta durun. Ancak bacaklarınız arasında bir miktar boşluk bırakın. Dizlerinizi gergin tutarak, sağ bacağınızla minik bir daire çizin. Çizdikten sonra dizlerinizi ve kaslarınızı gerginleştirin. Gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

* Makas şeklinde uzanarak; sırt üstü yatarak bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınızı birbirine değdirerek ayak parmaklarınızı olabildiğince uzak bir mesafeye gerin. Bacak kaslarınızın ve ayak parmaklarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Egzersizleri önerilen biçimde her bacak için 15 kez tekrarlayın ve bu egzersizleri dinlenmeden tamamlamaya çalışın. 3 egzersizi de uyguladıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu egzersizleri aynı biçimde iki kez daha tekrarlayın.