Önce bir animasyon, çizgi film şeklinde izleyiciyle buluşan hikaye, bu versiyonuyla birçok dijital platformda ücretsiz olarak izleyicilerle buluştu. Filmin hazırlanması sürecinde pek çok zorlukla karşılaştığını ifade eden Mehmet Şenocak filmi, sayısız girişiminin sonuçsuz kalmasının ardından, kendi imkanları ve sosyal medya takipçilerinin destekleri ile tamamlayabildiğini söylüyor.

Hikaye, Atatürk'ün ölümünden sonra başlıyor

Bir 10 Kasım sabahı Amerika'dan İstanbul'a gelen bir akademisyen olan Marie'nin siren sesleriyle birlikte bindiği aracın durması ve sürücünün de Atatürk'ü anmak üzere araçtan inmesiyle başlıyor. Bu büyük ve eşsiz saygının ardından Atatürk'ü merak eden Marie, pek çok kitap okuyacak; İstanbul'da başlayan macera onu Atatürk'ün büyük liderliği ve devlet adamlığıyla tanıştıracaktır.

Genç neslin farkındalığının artırılması planlanıyor

Genç neslin Ulu Önder Atatürk'ü daha yakından tanıyabilmesi ve onlarda vatan bilincinin yaratılması amacıyla hazırlanan kitap, bir çizgi roman olması nedeniyle pek çok tarihi olayın ilgiyle okumasına olanak sağlıyor.

Sinan Meydan kitabın arka kapak yazısında "Türkiye'de Atatürk'ü doğru anlatmak milli bir görevdir. Onu çocuklara anlatmak ise yaşamsal bir zorunluluktur” diyor ve ekliyor, "Çocuklarınıza, güvenle okutabilirsiniz.”