Emzirirken dikkat edilmesi gereken 10 nokta

Emzirmek, anne ile bebek arasında en güzel bağı oluşturan çok özel anlardan biri. Emzirirken dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterirseniz bu anlar daha da keyifli hale gelir.

Anne sütü ve önemi

"İlk 6 ay bebeklere sadece anne sütü verilmelidir" diyen Belkıs Kütük, anne sütü ve önemini anlattı.

Anne sütünün mucizevi faydaları

Uzmanlar da her fırsatta, sayısız faydaları nedeniyle bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenmeleri gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Grip olan anne emzirebilir mi

Grip olan anne emzirebilir mi

Soğuk havalarla beraber, salgın hastalıklar da kendisini göstermeye başlıyor. Tabii ki taze anneler de hasta oluyor ve endişe başlıyor "Ya bebeğime de bulaştırırsam?!"

Yeni doğan bebek beslenmesi nasıl olur

Yeni doğan bebek beslenmesi nasıl olur

Anneler için Dr. Şenol Bozdağ, yeni doğan bebeklerin beslenmesi hakkından merak edilenleri anlattı.

Çocukları ishalden korumak için alınacak önlemler

Özellikle yaz mevsiminde artış gösteren ishal çocukların sık karşılaştıkları sağlık sorunlarından biri.

Yazın çocukları ishalden korumanın yolları

İshal durumunda her gün bir kase yoğurt içerdiği yararlı bakteriler ile çocuğunuzu ishale karşı korurken, vücudun sıvı dengesini koruyarak çocuğunuzun hızla iyileşmesini sağlar.

Anne sütünün faydaları

Bir annenin doğumdan sonra bebeğine yapabileceği en faydalı şey anne sütüdür. İlk 6 ay başka hiçbir gıda takviyesine gerek kalmadan bebekler anne sütüyle beslenmelidir.

Prematüre bebeklerin bakımı

Prematüre bebekler sağlık sorunları ile dünyaya gelebiliyor fakat bu sorunları farkındalık sahibi olarak aşmak mümkün. İşte prematüre bebeklerin bakımında dikkat edilmesi gerekenler...

Ek gıdaya geçişte 5 altın kural

Ek gıdalara geçiş bebekler için olduğu kadar ebeveynler için de önemli bir dönem. İşte ek gıdaya yumuşak bir geçiş yaparken dikkat edilmesi kurallar...