Ananası tükettikten sonra sabuğunu artık atmamalısınız. Birçok sağlık sorununa fayda sağlayacak ananas kabuğunun içeriğinde güçlü besin değerlerine sahip.

Sağlılı kilo verebilirsiniz

Ananas kabuğundan yapacağınız çay ile kısa sürede kilo verebilirsiniz. Sindirim sistemini düzenleyen, idrar söktürücü etkisi ile dikkat çeken ve vücuttaki fazla sıvıları vücuttan kolayca atan ananas kabuğunu düzenli kullanmanız önerilir.

Kanseri önler

İçeriğinde bol miktarda betakaroten bulunduran ananas kabuğu kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Ananas kabuğunun özellikle kolon ve prostat kanserine karşı mücadele ettiği bilinmektedir.

Öksürük sorununu çözer

Öksürük probleminiz varsa ananas kabuklarını bir süre su içinde kaynatıp, soğuduktan sonra bal ile birlikte tüketebilirsiniz. Özellikle boğazdaki iltihaplara bağlı olarak ortaya çıkan kuru öksürük sorununu ananas kabuğu ile çözebilirsiniz.

Mide rahatsızlığına iyi gelir

Ananas kabuğu içinde bol miktarda yer alan lif ve bromelain maddeleri midenin asit üretmesini önler, ölü hücreleri hızlıca parçalar ve midede yara oluşmasını engeller. Kabızlık sorunu olan kişilerin de ananas kabuğu tüketmesi tavsiye edilir.

Nasırları da tedavi eder

Vücudun çeşitli bölgelerinde deri sertleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan nasırları nasıl tedavi edeceğinizi bilmiyorsanız ananas kabuğu etkili bir yöntem olacaktır.