Sağlıklı yaşam tarzı için 5 basit kural

Sağlıklı bir yaşam tarzını takip etmek çoğu zaman inanılmaz derecede karmaşık görünüyor. Ancak, sağlıklı bir yaşam sürmenin karmaşık olması gerekmez. Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, yapmanız gereken 5 basit kuralı yazdı.

Hurmanın sağlığa faydaları

Çeşitli besinler, lif ve antioksidanlar bakımından zengin olan hurmalar, son zamanlarda popülerlik kazanmış en iyi çok yönlü yiyeceklerden biridir.Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin, hurmanın sağlığa yararlarını ve beslenme planınıza nasıl dahil edebileceğinizi yazdı.

Cildi nemlendirmek hastalıklara engel oluyor

Cildi nemlendirmek, kurumasını ve kaşınmasını engellemenin en iyi yoludur. Ancak kuru cilt ile yaşa bağlı hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu söylesek ne düşünürsünüz?

Besinlerdeki ağır metaller nedir

Besinlerdeki ağır metaller nedir

Görünmez, kokusuz ve bizim için etkisi neredeyse belirlenemeyen ağır metaller, çeşitli kronik sağlık sorunlarına katkıda bulunabiliyorlar. Ağır metaller hakkında bilmeniz gerekenleri Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin yazdı...

Alzheimer hakkında bilmeniz gereken her şey

Alzheimer hakkında bilmeniz gereken her şey

Alzheimer hastalığının belirtileri, nedenleri, risk faktörleri, teşhisi, aşamaları ve tedavileri... Kısaca alzheimer hakkında bilmeniz gereken her şey.

Alzheimer okulu konferansı

Dünyada yaklaşık 50 milyon Alzheimer hastası var. Ülkemizde ise tahmini olarak 600 bin Alzheimer hastası bulunmakta.

Alzheimer hastaları eve hapsolmamalı

Bilişsel yetenekleri bozan ve günlük yaşamı altüst eden Alzheimer'ın, tedavisi kesin olarak bilinmiyor ancak bu rahatsızlığın seyrini yavaşlatmak veya hastalık sürecinin daha rahat geçirilmesini sağlamak mümkün

Alzheimer ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Çoğunlukla ileri yaşta ortaya çıkan, modern çağımızın korkulan hastalığı Alzheimer…

Alzheimer kadınların kişiliğini değiştiriyor

Alzheimer’ın bireylerin davranışlarında değişikliklere neden olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, hastanın kişilik yapısı ve geçmişte yaşadığı olayların kişilik değişiminde etkisi olduğunu ifade etti.

Tedavilerde koku yöntemi

Kokuyla yapılan tedaviler epilepsi hastalarının nöbetlerini azaltıyor ve hastaları rahatlatıyor.