Alfa demek grup içinde lider, lider kişi, birinci olan demektir. Alfa unvanını Yunan alfabesinin ilk harfinden almaktadır. Erkekler onlara taparlar; kadınlar ise onlara görünmek için can atarlar. Etraflarında olan her canlı onların etkisi altına girer. ALFA kadınları; dominant karakterler ev, iş, çevre fark etmeksizin hemen hemen her konuda başarılıdırlar.

Alfa kadını

Alfa kadınları kimin ne dediğine bakmadan yollarında ilerleyen ve her zaman başarılı olmayı kendilerine amaç edinmiş kadınlardır. Bu kadınlar hemcinsleri tarafından örnek alınır ve bir şekilde ilgi odağı olmayı başarırlar.

Alfa kadının belirgin özelikleri

- Alfa kadını sürekli olarak kendini geliştirme çabası içindedir. Monoton bir hayattan uzak olmalarının yanı sıra dinamik bir yaşam tarzına sahiplerdir.

- Alfa kadını kendi hayat mücadelesini verir ve her zaman ayakları yere basar. Çevresinden bağımsızdır varlığını asla bir başkasına borçlu olmaz.

- Her zaman olaylara pozitif bakar. Olumsuz durumlarla karşılaştığında oturup sızlanmak yerine sorunu kısa sürede çözmeye çalışır ve olumsuzlukların üstesinden gelir.

- Kendilere son derece güvenen alfa kadınları eleştiriye açıktır. Eleştirildiğinde bunu sorun etmez kendinde bulunduğuna inandığı eksikleri gidermeye çalışır.

- Asla pes etmeyi bilmeyen alfa kadını, düştüğü yerden kalkmasını bilir. Mücadeleden kaçınmaz ve her işin üstesinden gelir.

- Bu tarz kadınlar asla boşuna yaşamaz her zaman bir uğraşıları ve amaçları vardır.

- Hata yapmak onları korkutmaz aksine hata yaparak yeni şeyler öğreneceklerinin farkındadırlar.