Tuina masajının 10 faydası

Antik Çin kaynaklı olan Tuina masajının en eski masaj sistemi olduğuna inanılıyor. Peki Tuina masajı nedir, nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Menopoz: Her kadının bilmesi gereken 11 şey

Menopoz yaşı, belirtiler, menopoza bağlı hastalıklar, hormonal değişiklikler ve her kadının menopoz hakkında bilmesi gereken 11 şey...

Akupunktur: Yararları ve tedavi yöntemi

Migren, bel ağrıları, alerjiler, sindirim problemleri, zayıflama ve hatta depresyon tedavisinde kullanılan akupunktur hakkında detaylı bir rehber hazırladık.

Akupunktur: Zayıflamanın en geleneksel yöntemi

Akupunktur: Zayıflamanın en geleneksel yöntemi

Paslanmaz çelik iğnelerin vücudun belli noktalarına batırılması yöntemi ile uygulanan, sistematik ve bilimsel bir tedavi yöntemi olan akupunktur, beyindeki limbik sistemin çalıştırılması prensibine dayanıyor.

Akupunktur, tüp bebekte işe yaramıyor

Akupunktur, tüp bebekte işe yaramıyor

Çoğu kez tüp bebek tedavisini tamamlayıcı ve başarıyı artırıcı bir yöntem olarak kabul edilen akupunktur, kadında rahatlamaya ve gevşemeye neden oluyor ancak gebe kalma olasılığını artırmıyor.

Sigara bağımlılığının üstesinden akupunktur yöntemiyle gelin

Dr. Suzan Üstün, sigara bağımlılığının, akupunktur yöntemiyle doğal, yan etkisiz ve hızlı bir şekilde terk edilebileceğini vurguladı.

Akupunktur yardımı ile nasıl zayıflanır

Kilo verme yöntemleri arasında sıklıkla kullanılan akupunktur 8 haftalık bir sürede yaklaşık 8 ila 10 kilo verdiren bir tedavi yöntemidir.

Akupunktur ve tedavi alanları

Akupunktur nedir ve nasıl yapılır? Hangi tedavi alanlarında uygulanır?

Akupunktur ile obezite tedavisi

Akupunktur, obezite (aşırı şişmanlık) tedavisinde tamamlayıcı tıp yöntemi olarak kullanılarak obeziteyle mücadelede önemli bir rol oynuyor.

Kulaktaki akupunktur noktalarıyla ağrılarınızdan kurtulun

Akupunktur; vücut ağrılarını geçirmede kullanılan bir tedavi yöntemi, siz de kulağınızdaki noktalara mandal tutturarak vücut ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.