Arı sütünü beslenme alışkanlığınıza ekleyin

Balın Gurmesi ve Etabal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bağran Aksoy, hem bağışıklık sisteminizi güçlendirmek hem de hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunan arı sütünün faydalarını anlattı.

Kara kışa karşı doğal korunma

Doğal şifa kaynağı olan ham bal, çeşitli vitamin, mineral, enzim, aminoasit ve probiyotikler içermesiyle düzenli tüketildiğinde vücuda enerji ve zindelik veriyor.

Soğuk algınlığa ballı destek

Mevsim geçişleriyle birlikte bağışıklık sistemimiz zayıflıyor ve özellikle soğuk algınlığı, grip gibi viral enfeksiyonlara bağlı hastalıklar yaygın olarak gözleniyor.

Çocukları bal ile zırhlayarak bulaşıcı hastalıklardan koruyun

Çocukları bal ile zırhlayarak bulaşıcı hastalıklardan koruyun

Okullar açılıyor, çocuklar da aileler de tatlı bir telaş içinde. Okula giden çocukların belki en çok ihmal ettikleri şey sağlıklı bir kahvaltı!

Arıcılık sektörü yüzyılın en büyük zehiri şekere karşı

Arıcılık sektörü yüzyılın en büyük zehiri şekere karşı

Şeker, maalesef günümüzün tüketimi en fazla ve en sevilen zehiri olma özelliğini koruyor.

Bal her öğünün besinidir

Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, yüksek besleyici özelliği sayesinde balın her öğün beslenme düzenine eklenmesi gerektiğini söyledi.

Yağışlar arıcılık sektörünün yüzünü güldürüyor

Üreticiler geçen sene dünya bal üretiminde 114 bin 471 ton bal üretimi gerçekleştiren dünya ikincisi Türkiye’nin bu sezon bal üretiminde çok daha iyi bir rekolte elde edeceğini ifade ediyor.

Gerçek bal nasıl olur

Sofraların olmazsa olmazı lezzeti her derde deva olan bal; mideyi rahatlatması, sindirimi kolaylaştırması ve direnci arttırması ile özellikle iftar ve sahur alışverişlerinin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor.

Ramazanın altın besini bal

Ramazan ayı geldi, sofralar donatıldı. Göz kamaştıran yiyecekler güzel gözüktüğü kadar özellikle bu dönem çeşitli sindirim sistemi rahatsızlıklarına da yol açabiliyor. Uzmanlar ise değişen yeme-içme alışkanlıklarına karşı vücudun denge sağlayabilmesi için iftar ve sahur sofralarında mutlaka gerçek balın tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Balın cilde faydası ve bal maskesi tarifi

Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, balın iyileştirme ve nemlendirme özelliği hakkında çeşitli bilgiler vererek yüzümüze uygulayabileceğimiz bal maskesi tarifini bizlerle paylaştı.