Adı Irma, 93 yaşında. Ömrünün son demlerinde İtalya'dan Kenya'ya yaptığı gönüllü yolculuk onu gerçekten büyüleyici yapıyor. Yaşına rağmen enerji dolu ve dünyanın hala iyi bir yer haline gelebileceğine inanıyor. Onun bu hareketiyle artık biz de inanıyoruz. Çünkü iyilik yapmak için kim olduğun, kaç yaşında olduğun önemli değil.

İyilik hareketi

İtalya'da yaşayan Irma, yetimhanedeki çocuklara yardım etmek için Kenya'ya gitmeye karar verdi. Torunu internet üzerinden babaannesinin fotoğraflarını paylaştı ve bu harika kadının hikâyesi kısa sürede yayıldı. Bu hikâyedeki yaşlı kadın, bize dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yalnızca söylenmenin yeterli olmadığını gösterdi. Ve hiçbir zaman geç olmadığını…

Zorluklarla dolu bir hayat

Irma'nın torunu Elisa, sosyal medyada büyükannesinin uzun bir yolculuğa çıkmaya karar verdiğini yazdı. Ama o tatile gitmiyordu, Kenya'da bir yetimhanede gönüllü olmak istiyordu. Hayatı zorluklarla geçen yaşlı kadın, 26 yaşında kocasını ve üç çocuğundan birini kaybetmişti. O günden sonra hep başkalarına yardım etmeye çalıştı.

İlham kaynağı oldu

Irma, Kenya'da çocuklara olabildiğince yardım etmeye çalışıyor. Onlara İngilizce ve Matematik öğretiyor. İtalya'dan gelirken yanında getirdiği iğneler, farklı renklerdeki iplikler, makaslar ve tutkallarla evde yaptığı gibi kartpostallar ve hediye kutuları yapıyor.

İnanılmaz bir enerjisi olan kadın, karşılaştığı tüm zorluklara rağmen hayattan zevk almaya devam ediyor. Irma'nın bu gönüllü hareketi, dünyanın her yerinden binlerce insana ilham kaynağı oluyor ve herkese hayırseverlik, fedakarlık ve cesaretin sınırlarının olmadığını gösteriyor.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.