"Yaşam başlı başına sanattır" konseptinden hayat bulan 42 Maslak projesi Tuğçe Kazaz'ın moda çekimlerine ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin ilk sanat konseptiyle inşa edilen projesi olan 42 Maslak'ın şantiyesinde 70 metreye çıkmanın cesaret artıran bir deneyim olduğunu söyleyen Tuğçe Kazaz vinç içindeki dakikalarını şöyle anlattı : "Aslında kelimelerle tarif edilmesi biraz zor. Vucutta salgılanan adrenalin hissi düşünmenize izin vermiyor o an. Sadece gökyüzüne baktım ve fazlasıyla kahkaha attığımı hatırlıyorum. İlk başta korku dolu bir an olsa da vinçten indiğimde son derece keyifli olduğunu da hissettim."

Yapısının her noktasında sanat barındırmayı hedefleyen 42 Maslak projesinin şantiyesindeki iş makineleri de rengarenk. Çekimler sırasında bu makineler ile birlikte poz veren Tuğçe Kazaz renkli iş makineleri ile dolu çekim alanı için ise "Gerçekten çok ilginç ve eğlenceliydi. Her şeyden önce çekimler öncesi beni oldukça rahatlattı. Sonuçta bir inşaatı düşündüğünüzde beton, demir, kepçe gibi soğuk nesneler gelir aklımıza. Ancak içeri girdiğimde rengarenk makineleri görmek bu gerginliği aldı. Sanat gerçekten bu projenin her yerinde yansıyor" dedi.

Alışılagelmişin dışındaki bu sanatsal tablonun inşaat alanında bulunan herkesin beğenisini topladığını söyleyen Kazaz, "İçinde sanat olan her projede yer almaktan keyif alıyorum. Konseptin sanatsal yüzünü yansıtan kareler için objektif önüne geçmeyi de keyifle kabul ettim" dedi.

Önce renkli işçiler ve iş makinaları ardından moda çekimi

Bu ilginç proje için Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve 42 Maslak Yürütme Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı "Biz 42 Maslak'ta sanatla iç içe yaşam sunacağız. Bu nedenle sanatı projemizin her aşamasına katmayı hedefledik, projenin daha yapım aşamasında bile sanatın yer almasını istedik. Şantiye denince akla demir, çimento gibi malzemelerin renkleri yani gri gelir. Biz 42 Maslak olarak gri çizgiden çıkıp rengarenk konseptlerle projeler geliştirdik. Önce inşaat işçilerimizin tulumlarını rengarenk renklerle boyadık ve basın ilanlarımızı hazırladık. Daha sonra renkli tasarımlarıyla dikkat çeken rengarenk iş makinalarını inşaata soktuk ve ardından Tuğçe Kazaz'la moda çekimi tadında bir çekim gerçekleştirdik. Bundan sonra da sanatı içinde bulunduran projelerle herkesi şaşırtmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.