52 dövmeden sonra tanınmaz hale geldi

23 yaşındaki Amber Luke, 16 yaşındayken dövmelere tutkuyla yaklaşmaya başladı. İstediği görünüme kavuşmak için 10.000 dolar harcama yaparak çeşitli dövmeler yaptırdı, piercingler taktırdı.

İnsan vücudu boş bir tuval gibidir. Dövmeler ve çeşitli aksesuarlarla çeşitlendirmekten de keyif alırız. Ama Unilad'dan sizler için derlediğimiz bu içerikte hayatını dövmelere adamış genç kadının hikayesini anlatacağız.

"Arkadaşlarım bana Mavi Gözlü Beyaz Ejderha diyorlar çünkü gözlerim ve dilimle tam bir ejderhaya benziyorum. Önceki halime ve şimdiki halime bakınca kendimi oldukça sade görüyorum. Önceki halimden kesinlikle nefret ediyordum. Sıkıcıydım. 16 yaşıma gelir gelmez etrafımda gördüğüm dövmeli insanlardan etkilendim. Nasıl bir his olduğunu öğrenmek için deliriyordum. O dönemlerde bir dövme tutkum oluştu. 18 yaşıma geldiğimde ise 3 tane dövmem vardı. Ve o zaman ilk büyük dövmemi yaptırmaya karar verdim. Şimdi 50'den fazla dövmem var, artık sayamıyorum bile."

"Gözlerime dövme yaptırmak yalnızca 40 dakika sürdü. Çok keskin ve acı vericiydi. Her gözüme dört kez şırınga ile enjeksiyon yapıldı ve gözlerim açık tutuldu. Üç hafta boyunca kördüm resmen. Dilim ikiye ayrılırken de aynı derecede rahatsız ediciydi, sonraki hafta yiyemedim ve konuşamadım. Kulaklarım çok daha basit bir süreçten geçti. Silikon bir implant kulaklarımın ucuna yerleştirilerek şu anki şekli verildi."

"Göz bebeklerime dövme yaptırdığım zaman annem ağlamaya başladı. Ama sonrasında o da alıştı. Yaptığım tercihlerden ötürü moralimi bozmaya çalışan birçok insan oldu ama bu sonuçta benim bedenim. Elbette etrafımda beni bu konuda sonuna kadar destekleyen insanlar da vardı. Genellikle görenler beni başkalarından ayıran bu özelliğime hayran kalıyorlar."

"Aslında göz bebeklerime siyah dövme yaptıracaktım. Ama dövmecim göz rengimi ortaya çıkarmak için mavi yapmam gerektiğine ikna etti beni. Şimdi ise iki köpek dişimi, vampir dişi gibi şekillendirmeyi düşünüyorum. Bir de sağ bacağıma biraz daha dövme yaptırmak istiyorum yarın. Ayrıca kafama boynuzlar yaptıracaktım ama iyi görünmeyeceğini düşünerek vazgeçtim."

"Bir şey yapmadan önce araştırmanızı iyi yapın. Güvenebileceğiniz birini bulmak zorundasınız. Aynısı dövme için de geçerli. Bir şeyler yaptırmadan önce mutlaka iyice araştırmalı ve karar vermeden evvel biraz düşünmelisiniz."

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :