Bir yıl daha geçti bakalım. Yine evvela dileğimiz sağlık, huzur, mutluluk ve pek tabii barış. Ama bizim konumuz hep kitaplar. Bu yıl benim için Hasan Ali Toptaş yılı oldu diyebilirim. Cümlelerini daha fazla ne kadar seveceğimi test ettim kendimce. "Başlarken Yalnızsın Bitirdiğinde Daha da Yalnız”da altı çizilmedik bir tek satır bırakmadım. Bir romanda geçen tek bir cümle üzerine yine günlerce düşündüm bu yıl da. Ağlayarak, gülerek değiştirdim sayfaları; her birinin tadı damağımda. Zamanla silik birer hatıraya dönüşecekler, bunun da tadını ayrıca çıkarmak istiyorum. Peki siz bu yıl nasıl bir okurdunuz? Neleri okudunuz? Hangi yazarları geç keşfedip hayıflandınız, kendinize kızdınız? En çok hangi cümlelerin altını çizdiniz? 2019'u kitaplarla uğurlayalım mı?

2019'da en çok hangi kitaplar okunmuş, 10 tanesini paylaşacağım sizinle. Ama önce en sevdiğim Hasan Ali Toptaş cümlesini paylaşmak istiyorum sizinle. Enfes bir yıl olsun dilerim...

2019'da en çok hangi kitapları okuduk

Başlarken Yalnızsın, Bitirdiğinde Daha da Yalnız

"En güzel kelimelerden biri gölge. Ben, kendim olacağıma, gölgem olmayı isterdim. Hayatın içinde solgun solgun dolaşmak. Hem herkese dokunmak hem de kimseye dokunmamak. Ağırlıksız olmak... Belkş başka bir Hasan Ali vardır da ben onun gölgesiyimdir."

Başlarken Yalnızsın, Bitirdiğinde Daha da Yalnız

Hasan Ali Toptaş

Everest Yay.

S.: 305

Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

*

Listenin tamamı için ensonhaber.com/kitap

*

Damla Karakuş

[email protected]kadinvekadin.net

Instagram: biyografivekitap