2017'de nelerle karşılaşacağınızı tahmin edebileceğimiz bir kaç ülke, şehir ve manzaralar üzerine araştırmalar yaptık. Bu yılın en çok seyahat eğilimleri;

Yunanistan ve Bali'yi es geçmeyin

Turizm verilerine göre, hem Santorini hem de Bali, 2016'da son derece popülerdi. 2016 yılında Yunanistan en çok aranan ülke oldu ve 2015 ile 2016 yılları arasında % 622 büyüme gösteren Bali, geçen yıl en çok aranan terim oldu. Bali, bütçe bilinci için de mükemmel bir seçenektir. Bali Adası Hopper, 700 dolardan daha az bir haftalık gezi ve herkes için bir plajları oldukça popüler
bir adadır.

İzlanda ve Kanada'da serinlemeye doyamayacaksınız

Bir yıl içinde yapılan aramalarda İzlanda ve Kanada, iki ünlü "serin" ülkeler olarak sayısını ikiye katladı. İzlanda ve Kanada 2017'de en iyi varış noktası sayıldı. Bu sene Kanada'yı ziyaret etmek için mükemmel bir zaman olabilir, çünkü Kanada'nın 150. doğum günü için tonlarca kutlama var. Vancouver, Montreal ve Toronto'nun bu yıl seyahat radarında büyük olasılıkla yüksek performans sergileyeceklerdir.

Avrupa'nın büyük şehirlerinden uzaklaşın

Geleneksel olarak "iyi bir fikir" olarak kabul edilse de, turistlerin Paris'ten vazgeçtiğini söyleyebiliriz. Turizm verilerine göre, Londra, Paris, Roma ve Barselona gibi Avrupa şehirleri, en çok aranan terimler listesinde yer alıyor ve bu ünlü turistik yerlerden yeni yerlere kaymayı gösteriyor.

Daha fazla doğa, daha fazla kültür

Gezginler, kendilerini doğa odaklı destinasyonların bu kadar büyümesini yaşadıklarını açıklayabilecek yerel kültüre sokmak isterken, aşırı kalabalık şehirler popülerliğini kaybediyor ve bunun yerine Bali, Kanada, İzlanda, Hırvatistan ve Santorini gibi hedeflerle yer değiştiriyorlar. Bu destinasyonların tamamındaki en iyi faaliyetler açık havada bulunur ve bu da daha uzak ve doğa odaklı varış yerlerine geçiş anlamına gelir. Afrika ve Orta Doğu iklimlerinin, yeryüzünün ve benzersiz kültürlerin farklı olması nedeniyle buraların büyümeye devam ettiğini görmekteyiz.

Rüzgarda savrulmak için yelken veya Güneydoğu Asya'yı düşünün

Yelken gezileri her zaman gözdeliğini korur. Özellikle de yaz aylarında. Her zaman düşünülen otantik yiyeceklerle, mavi sularda gezip yat deneyimi için Dubrovnik, Yunan adaları ve İbiza gibi limanlarını tercih edebilirsiniz. Biraz lüks arayanlar için ideal yerler olabilir. Güneydoğu Asya, Bali ve Tayland gibi nispeten ucuz alanlarda gidilecek yerlerinde olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok seyyah buradaki güzel konaklama birimlerini kalabiliyor, çünkü Avrupa'daki veya ABD'deki birçok yerden daha ucuz olduğunu bilmenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz.